ZŠ a MŠ Tlustice

Základní škola

ZŠ a MŠ TlusticePatříme mezi malé školy. Základní škola je málotřídní školou rodinného typu, nachází se v obci s 800 obyvateli. V současné době je organizována jako dvoutřídní škola prvního stupně s pěti ročníky. Součástí školy je školní jídelna a školní družina a je integrována s mateřskou školou.

Celý školní areál je oplocen a leží v sousedství nové části obce. Východ ze školy je situován mimo hlavní komunikaci.  K budově náleží školní zahrada s asfaltovým hřištěm, průlezkami a stolem na stolní tenis. Škola má vlastní kuchyni s jídelnou, která zajišťuje obědy, svačiny a pitný režim. Okolí školy skýtá velmi dobré možnosti pro činnost školní družiny i pro tělesnou výchovu.

ERBNaše málotřídní škola umožňuje vytvářet rodinnou atmosféru a individuální přístup k žákům, vede žáky ke spolupráci a vzájemné pomoci, k samostatnosti. Dáváme dětem dostatek podnětů k tvořivosti a snaze po získávání dalších dovedností a vědomostí s důrazem na jejich uplatnění v životě. Vedeme žáky k citlivému vztahu k přírodě s chápáním ekologických a environmentálních principů. Vzhledem k menšímu počtu dětí můžeme lépe využívat komunikační a informační technologie a výukové programy. Vytváříme základy pro schopnosti řešit situace běžného života, pro toleranci, sebehodnocení, odpovědnost. Integrujeme i děti s menšími výukovými obtížemi.

Mateřská škola

ZŠ a MŠ TlusticeMš TlusticeMateřská škola je organizována jako dvoutřídní. Prostorové podmínky a vnitřní uspořádání umožňují vyváženost vzdělávacích činností, her dětí a odpočinku. Třídy jsou vybaveny hračkami, pomůckami k činnostem výtvarným, hudebním, pracovním i literárním. Místnosti jsou přiměřeně prostorné a nábytek v nich umožňuje bezpečný a volný pohyb. Hračky jsou na dosah a viditelné k volnému výběru dětí. Sociální zařízení je nové a splňuje hygienické požadavky. Okolí školy tvoří rozlehlá zahrada s hřištěm, pískovištěm a průlezkami.

Dnes je: 14.12.2018

Svátek slaví: Lýdie

PODĚKOVÁNÍ

Děkujeme firmě TPL Czech s.r.o. se sídlem v Hořovicích

za sponzorský dar na mikulášskou nadílku pro děti a žáky naší školy.

Ředitelské volno

Vyhlášení ředitelského volna - více v sekci ORGANIZACE ŠKOLNÍHO ROKU 2018/2019

POZVÁNKA - MŠ

Ve čtvrtek 13. 12. 2018 v 15.30h se koná VÁNOČNÍ POSEZENÍ v MŠ.

Zveme Vás na tvořivé odpoledne!

Platby a stravné
Vzhledem k opakovaným dotazům uveřejňujeme informace, jak získat přehled o platbách a stravném.
Podzimní prázdniny
KONTROLA ŠKOLNÍ JÍDELNY
Organizace školního roku 2018/2019
Seznam žáků I. a II. třídy ZŠ ve šk. roce 2018/2019
Přeplatek třídního fondu MŠ
Přeplatek z třídního fondu bude vrácen rodičům dětí z MŠ na přelomu srpna a září 2018, po vyrovnání nedoplatků.
Seznam dětí přijatých a nepřijatých od šk.r. 2018/2019 k předškolnímu vzdělávání
Seznam dětí přijatých od šk. roku 2018/2019 k zákl. vzdělávání