ZŠ a MŠ Tlustice

Základní škola

ZŠ a MŠ TlusticePatříme mezi malé školy. Základní škola je málotřídní školou rodinného typu, nachází se v obci s 800 obyvateli. V současné době je organizována jako dvoutřídní škola prvního stupně s pěti ročníky. Součástí školy je školní jídelna a školní družina a je integrována s mateřskou školou.

Celý školní areál je oplocen a leží v sousedství nové části obce. Východ ze školy je situován mimo hlavní komunikaci.  K budově náleží školní zahrada s asfaltovým hřištěm, průlezkami a stolem na stolní tenis. Škola má vlastní kuchyni s jídelnou, která zajišťuje obědy, svačiny a pitný režim. Okolí školy skýtá velmi dobré možnosti pro činnost školní družiny i pro tělesnou výchovu.

ERBNaše málotřídní škola umožňuje vytvářet rodinnou atmosféru a individuální přístup k žákům, vede žáky ke spolupráci a vzájemné pomoci, k samostatnosti. Dáváme dětem dostatek podnětů k tvořivosti a snaze po získávání dalších dovedností a vědomostí s důrazem na jejich uplatnění v životě. Vedeme žáky k citlivému vztahu k přírodě s chápáním ekologických a environmentálních principů. Vzhledem k menšímu počtu dětí můžeme lépe využívat komunikační a informační technologie a výukové programy. Vytváříme základy pro schopnosti řešit situace běžného života, pro toleranci, sebehodnocení, odpovědnost. Integrujeme i děti s menšími výukovými obtížemi.

Mateřská škola

ZŠ a MŠ TlusticeMš TlusticeMateřská škola je organizována jako dvoutřídní. Prostorové podmínky a vnitřní uspořádání umožňují vyváženost vzdělávacích činností, her dětí a odpočinku. Třídy jsou vybaveny hračkami, pomůckami k činnostem výtvarným, hudebním, pracovním i literárním. Místnosti jsou přiměřeně prostorné a nábytek v nich umožňuje bezpečný a volný pohyb. Hračky jsou na dosah a viditelné k volnému výběru dětí. Sociální zařízení je nové a splňuje hygienické požadavky. Okolí školy tvoří rozlehlá zahrada s hřištěm, pískovištěm a průlezkami.

Dnes je: 08.12.2016

Svátek slaví: Květoslava

Placení stravného inkasní platbou od ledna 2017

Vážení rodiče,

dovolujeme si Vám připomenout zařídit nastavení platby SIPO u Vaší banky. Na základě kladného rozhodnutí většiny rodičů pro tento systém ( 5. a  6. 9. 2016 – tř. sch.) bylo rozhodnuto, že od ledna 2017 škola přechází na placení stravy přes systém SIPO. První platba bude provedena v únoru 2017 (za leden).